{* *}

Obcinanie ząbków i ogonków

Hodowco! Ostre kiełki i nieobcięte ogonki prosiąt mogą Cię wiele kosztować.

Czy wiesz, że prosięta swoimi ostrymi ząbkami mogą dotkliwie poranić sutki karmiących loch doprowadzając tym samym do wywołania stresu i rozrywającego bólu u trzody, a nawet do wdania się groźnych zakażeń? Oseski mogą też pokiereszować się wzajemnie (podgryzanie ogona), a na powstałe w ten sposób rany tylko czyhają choroby prosiąt.
Czy zdajesz sobie sprawę, że przepełnione kojce dla świń, niedobory białka zwierzęcego, mikroelementów i witamin, niewystarczająca wentylacja chlewni oraz brak swobodnego dostępu do paszy i wody mogą wywołać kanibalizm u prosiąt objawiający się wzajemnym odgryzaniem ogonków? Twoja hodowla trzody chlewnej może uwolnić się od problemów. Przeprowadź na fermie świń czynności polegające na podcinaniu kiełków (niekiedy stosuje się także szlifowanie zębów) i ogonów prosiętom (kurtyzacja). Powyższe zabiegi weterynaryjne należy wykonać zaraz po urodzeniu prosiąt. Zadbaj niezwłocznie o zęby świni i przeprowadź obcinanie ogona u prosiąt.

Obcinanie ząbków, ogonów na wiele sposobów

Szukasz sprawdzonych i skutecznych rozwiązań? Oferujemy sprzęt weterynaryjny do pielęgnacji prosiąt – urządzenia do przycinania ogonów (obcinarki i obcinaczki), m.in. gazowe obcinacze ogonków, jak i sprzęt mechaniczny – kleszcze, cążki, szczypce do przycinania ogonów, oraz urządzenia do obcinania zębów, m.in. tarniki, szlifierki elektryczne, akumulatorowe do przycinania ząbków. U nas znajdziesz także ostrza zapasowe do obcinaczy, gaz oraz zbiorniki, pojemniki na gaz do obcinaczy, kamienie szlifierskie do szlifowania kiełków i wiele innych niezbędnych akcesoriów umożliwiających wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych u prosiaków

Obcinanie ząbków i ogonków

Aktywne filtry