{* *}

Znakowanie i identyfikacja bydła

Identyfikacja i znakowanie bydła – jak uzyskać paszport bydła?

Każdy hodowca bydła zobowiązany jest do znakowania i rejestracji zwierząt. Oznakowanie bydła polega na założeniu w każdej małżowinie usznej zwierzęcia po jednym kolczyku nadając tym samym indywidualny numer identyfikacyjny. Kolczyki dla zwierząt powinny zostać umieszczone w środku ucha. Gdy znakowanie kolczykiem i rejestracja bydła przebiegnie prawidłowo ARiMR wydaje paszport bydła – dokument identyfikacyjny, który towarzyszy zwierzęciu do końca życia i pozwala uniknąć problemów przy sprzedaży sztuki bydła.

Chcesz wyróżnić poszczególne krowy i byki (buhaje) spośród całego stada? Zastosuj prostsze rozwiązania, np. obroże lub opaski identyfikacyjne dla bydła.

Znakowanie zwierząt domowych – profesjonalny system identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Wiesz już, że identyfikacja zwierząt to jeden z najważniejszych procesów, którego nie uniknie żadna hodowla bydła w Polsce. Znakowanie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, który znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy najwyższej jakości zaciskarki, kolczykownice dla bydła, opaski, obroże identyfikacyjne, znaczniki, spraye i kredki do znakowania zwierząt oraz inne akcesoria, m.in. kolczyki dla bydła, cyfry do obroży identyfikacyjnej i igły do kolczykownicy. Stawiamy tylko na renomowanych producentów i sprawdzone rozwiązania w trosce o dobrostan zwierząt gospodarskich.

Znakowanie i identyfikacja bydła

Aktywne filtry