{* *}

Dekornizacja

Hodowco! Ostre rogi u bydła są niebezpieczne

Czy wiesz, że ostre rogi cieląt są stanowią zagrożenie dla ludzi opiekujących się bydłem? Niekiedy nawet same cielaki mogą zostać poranione przez silniejsze osobniki w stadzie. Zadbaj więc o bezpieczeństwo swoje, zatrudnionych pracowników oraz zwierząt hodowlanych. Dekornizacja (dekoronizacja) jest receptą na zmartwienie każdego farmera. Wypalanie rogów cielakom (a niekiedy przycinanie) to bardzo prosty i skuteczny zabieg, który przeprowadza się w wieku 3-8 tygodniu życia cielęcia. Prawidłowo usunięte rogi nie odrosną już nigdy.

Dekornizacja cieląt na wiele sposobów

Rogi cieląt możesz usunąć na 3 sposoby: chirurgicznie – konieczna jest wizyta weterynarza, a to generuje dodatkowe koszty, termicznie – poprzez wylewanie substancji chemicznych na głowę zwierzęcia, co może się to okazać niebezpieczne dla cielaka. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest metoda termiczna. Do usuwania rogów stosuje się specjalne żegadło (tzw. dekornizator gazowy, elektryczny, wypalarka do rogów) zasilane gazem lub prądem.

Szukasz sprawdzonych i skutecznych rozwiązań? Oferujemy wypalarki do rogów – dekoronizatory gazowe i elektryczne oraz niezbędne akcesoria do dekoronizacji, m.in. głowice, sztyfty kaustyczne, rączki oraz linki. 

Dekornizacja

Aktywne filtry