• Nowy
Organko zestaw BO1 szary-jasnozielony

Organko zestaw BO1 szary-jasnozielony

238,50 zł
Brutto

Zestaw organko do kompostowania resztek kuchennych i wytworzenia naturalnego nawozu, który posłuży nam do podlewania kwiatów, warzyw, drzewek

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

ORGANKO zestaw szaro-zielony + Bokashi 1KG Green

Zestaw organko do kompostowania

W zestawie :

dwa wiaderka do segregacji odpadów oraz wiaderko do kompostowania resztek organicznych

Em Starter Kompostowy 1 kg

dwie miarki

sitko do odsączania

tacka do ugniatania

dwa wiaderka o pojemności 16 litrów

wymiary wiaderek 37 wysokość x szerokość 27, głębokość 32

W pojemnikach można umieścić odpady kuchenne lub mniejsze ogrodowe: resztki żywności, owoców lub warzyw, resztki kawy, herbaty jak również kwiaty, skorupki od jaj itp.

Przygotowanie kompostu:

Na dnie pojemnika należy rozsypać niewielką ilość Em Starter Bokashi, następnie należy włożyć rozdrobnione resztki kuchenne( resztki nie mogą być spleśniałe)

Następnie należy posypać resztki niewielką ilością EM  Bokashi Startera, wszystko docisnąć, tak aby do minimum zmniejszyć powietrze, które jest między resztkami kuchennymi. Do tego posłuży nam przystawka dołączona do zestawu. Zamykamy szczelnie pokrywą wiaderko, aby zapewnić warunki beztlenowe w pojemniku. Czynność powtarzamy do momentu zapełnienia wiaderka.

W częstotliwości 2-3 dni należy zbierać powstały płyn odsączający się z resztek kuchennych. Po rozcieńczeniu naturalnego nawozu  możemy podlewać rośliny doniczkowe czy ogrodowe.

Pełne wiaderko resztek kuchennych pozostawiamy na okres około 2 tygodni w ciepłym miejscu, aby wspomóc proces kompostowania.

Nasz kompost jest dobry, gdy po otwarciu pachnie słodko kwaśną kiszonką, a jego objętość znacznie się zmniejszyła.

000524
1 Przedmiot

Szczegółowe odniesienia