{* *}

Gumy strzykowe silikonowe czy gumowe? - Jak wybrać gumy strzykowe

Wybierając gumy strzykowe należy pamiętać o tym, że w trakcie długotrwałego użytkowania, muszą utrzymywać swoje właściwości udojowe. Dotyczy to gum strzykowych wykonanych z gumy, jak i z silikonu. Ulegają one naturalnemu zużyciu, chociaż w różnym tempie. Ocena jakości gum strzykowych opiera się głównie na praktycznym wykorzystaniu, uwzględniając dwie kluczowe kategorie:

  • różnicę ciśnienia fałdowania (odzwierciedlającą właściwości masujące)
  • głębokość osadzenia strzyka w otworze końcówki (informującą o stopniu rozciągnięcia otworu po dłuższym użytkowaniu).

Oba parametry świadczą o trwałości, jakości wydojenia i przyczepności gum. Dodatkowo, dla hodowców istotne są właściwości higieniczne oraz funkcjonalność.  Gładkie powierzchnie materiału z którego są wykonane utrudniają osadzanie się zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów, co sprawia, że minimalna szorstkość materiału zmniejsza ryzyko zapalenia wymienia.

Guma strzykowa składa się z dwóch głównych części:

  • główki 
  • trzonu

Ważne jest odpowiednie dopasowanie średnicy główki do strzyka, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie.

Należy pamiętać, iż istotną rolę odgrywa część główki, która po założeniu znajduje się u nasady strzyka. Istotne jest, aby posiadała odpowiednią miękkość, co gwarantuje prawidłowy masaż oraz szybki wypływ mleka.

Im dłużej używamy gum strzykowych tym ich elastyczność maleje. To nie pozostaje bez wpływu na komfort krów, które mogą odczuwać ból. Mniej elastyczna guma może nieprawidłowo dopasowywać się do strzyków i naciskać na ich powierzchnię.

Łatwiejsze czyszczenie powierzchni gum opóźnia proces starzenia się, zapewniając ich stabilność na dłużej. Dzięki lepszym właściwościom przylegającym, możliwe jest również uzyskanie mniejszego podciśnienia w kubkach udojowych, co korzystnie wpływa na zdrowie wymienia krów.

Należy pamiętać, że stosując  silikonowe gumy strzykowe , nie możemy zaniedbywać procedur pielęgnacyjnych. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych gum strzykowych, konieczne jest regularne czyszczenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Brak odpowiedniej pielęgnacji może skutkować zwiększoną podatnością na osadzanie się tłuszczu. Choć gumy silikonowe są droższe od tradycyjnych, ich trwałość jest znacznie dłuższa.

W przypadku czarnych gum strzykowych zaleca się wymianę po około 750 godzinach pracy. Natomiast gumy silikonowe mogą wytrzymać nawet do 1500 lub nawet 2000 godzin pracy, zgodnie z doświadczeniem użytkowników. Proces wymiany gum może być czasochłonny dla hodowców bydła, dlatego wytrzymałość silikonowych gum strzykowych jest tak ceniona przez hodowców.

Podsumowują. Silikonowe gumy strzykowe są lepszym rozwiązaniem. Przemawia za tym  łatwość w utrzymaniu czystości i higieny, komfort zwierząt oraz znacznie większa trwałość.

Zobacz  naszą ofertę silikonowych gum strzykowych.

Silikonowa Guma Strzykowa Typ Alfa Laval 10 Mm

Silikonowa Guma Strzykowa Typ Alfa Laval 10 Mm

Silikonowa Guma Strzykowa Typ Alfa Laval 8 Mm

Silikonowa Guma Strzykowa Typ Alfa Laval 8 Mm

Guma Strzyk Silikonowa Fi 13 Mm Gumy Strzykowe

Guma Strzyk Silikonowa Fi 13 Mm Gumy Strzykowe

Silikonowa Guma Strzykowa Typ Alfa Laval 8 Mm Gumy Strzykowe

Silikonowa Guma Strzykowa Typ Alfa Laval 8 Mm Gumy Strzykowe

SGumy Strzykowe Fi10 Silikonowe Typ Delaval 96000001 Lub GS02

Gumy Strzykowe Fi10 Silikonowe Typ Delaval 96000001 Lub GS02

>
Gumy Strzykowe Do Dojenia Fi 8 Silikon Typ Delaval 96000201 Lub SGS01

Gumy Strzykowe Do Dojenia Fi 8 Silikon Typ Delaval 96000201 Lub SGS01

Opublikowany w kategorii:: Porady